۱۳۹۳ فروردین ۲۵, دوشنبه

چاپ تازه کتاب های احمد محمود در نمایشگاه کتاب

چاپ تازه رمان های «مدار صفردرجه» و «درخت انجیر معابد» از آثار احمد محمود در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می شود.

صالح رامسری، مدیر انتشارات معین، در گفت و گو با ایسنا، گفت: چاپ دهم رمان «مدار صفردرجه» و چاپ یازدهم رمان «درخت انجیر معابد» در سال 93 به چاپ رسیده و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می شود.
او همچنین ادامه داد: چاپ ششم مجموعه داستان «از مسافر تا تبخال»، چاپ دهم رمان «زمین سوخته»، چاپ دهم مجموعه داستان «دیدار» و چاپ هشتم مجموعه داستان «غریبه ها و پسرک بومی» هم که در سال 92 چاپ شده اند، در نمایشگاه کتاب عرضه می شوند.
احمد اعطا (با نام ادبی احمد محمود) دی ماه 1310 به دنیا آمد. او پس از سپری کردن دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه در زادگاهش وارد سیاست شد. احمد محمود پس از کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ بازداشت شد و به علت این که با حکومت پهلوی همکاری نکرد و توبه نامه هم امضا نکرد، مدت زیادی را در زندان به سر برد.
بسیاری احمد محمود را پیرو مکتب رئالیسم اجتماعی می دانند. معروف ترین رمانش «همسایه ها» نام دارد که در زمره مهم ترین آثار ادبیات معاصر ایران شمرده می شود. رمان «داستان یک شهر» نیز به نوعی دنباله رمان «همسایه ها»ست. محمود در رمان «زمین سوخته» گزارشی را از روز و سال های شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران روایت کرده است.
احمد محمود تا پایان عمر به نوشتن مشغول بود. او در اواخر عمر با بیماری تنگی نفس مواجه شد. اول مهرماه ۱۳۸۱ با وخامت حالش در بیمارستان بستری شد و 12 مهرماه همان سال از دنیا رفت. پیکر این نویسنده در امام زاده طاهر کرج به خاک سپرده شد.

هیچ نظری موجود نیست: