۱۳۹۲ دی ۱۹, پنجشنبه

به مناسبت 50 سالگی باشگاه پرسپولیس + عکسی که تاکنون ندیده اید

امیر برادران: باشگاه پرسپولیس در دی ماه سال 1342 به دست علی عبده بنا شد و و در آن رشته های بولینگ، والیبال، بسکتبال فعال بود.

عبده از آمریکا به ایران آمده بود و در جامعه ورزشی این کشور در رشته بوکس صاحب عنوان قهرمانی شده بود. پس از انحلال باشگاه شاهین در سال 1346 بازیکنان این تیم را به پرسپولیس برد و پدر معنوی و اولین مدیر این تیم شد و 17 سال مدیریت این باشگاه را به عهده داشت و با شروع انقلاب او ایران را ترک کرد و در سال 1358 به علت ایست قلبی در آمریکا درگذشت. علی عبده این باشگاه را به صورت شخصی و خصوصی به ثبت رسانده بود، در واقع امتیازی است که آقای علی عبده درخواست کرده و راه اندازی کرد و توسط شرکت خودشان یعنی CRC پشتیبانی کرد!


پس از انقلاب اموال آقای عبده و امتیاز باشگاه پرسپولیس یا در واقع اموال شرکت CRC توسط بنیاد مستضعفان مصادره شد. این اموال تا سال 1368 و در زمانی که شخصی بنام مظاهری که مسئولیت بنیاد مستضعفان را برعهده داشتند در اختیار بنیاد بود و شخصی به نام عباس وکیل اولین مدیرعامل این باشگاه در بعد از انقلاب شد این مدیرعامل در بازی محمدان بنگلادش به مربیگری ناصر حجازی در سال 67 که 2-1 تیم پرسپولیس شکست خورد از این سمت بر کنار شد!
علی علی آبادی (رییس فعلی کمیته ملی المپیک) هم مدتی مدیرعاملی این باشگاه را برعهده داشت. از سال 69 و با توجه به تغییر مدیریت بنیاد مستضعفان رفیق دوست به بنیاد آمد و اعلام شد که بنیاد تمایلی برای اداره باشگاه ندارد واین باشگاه در اختیار سازمان تربیت بدنی قرار گرفت و در طول این سالهای گذشته بیشتر از ده مدیرعامل دولتی و امنیتی به خود دیده است از حاج عباس انصاریفر تا حاج حبیب کاشانی و سردار پاسدار رویانیان...!
مدیرانی که برای آمد و رفتنشان هیچ معیاری ورزشی و تخصصی وجود نداشته است!

هیچ نظری موجود نیست: