۱۳۹۴ مهر ۵, یکشنبه

انتشار اخباری درباره درگذشت هما روستا

از ساعاتی قبل خبری منتشر شد مبنی بر اینکه هما روستا بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون دار فانی را وداع گفته است.
به گزارش ایسنا، بهاره رهنما ساعاتی پیش در صفحه شخصی اش در اینستاگرام، از درگذشت هما روستا خبر داد و نوشت: اومدم بی دلیل و با دلیل بنویسم سپیده که سر زند اولین روز از روزهای بی تو آغاز می شود ... گمانم شعری است از منوچهر آتشی، که ناگهان خبر عجیب سفر ابدی بانو هما روستا رو شنیدم. امشب کلا طعم گس خرمالوهای پاییز رو داشت. طعم رفتن و بی خود نبود بیتوته این شعر در ذهنم. تسلیت می گم به جامعه هنری و مردم ایران، اگر چه شک ندارم مرگ فقط آغاز یک سفره و این روزا گاهی خودمم دلتنگ این سفرم. من تو نمایش باغ آلبالو افتخار دارم نقشی رو بازی کنم که سال ها پیش خانم روستا بازی کردند: رانووسکایای شکوهمند باغ آلبالو بی شک بانو بود و بس...
هما روستا که مدت هاست به بیماری سرطان مبتلا شده است، برای درمان در آمریکا حضور داشت و تحت درمان قرار گرفت.
او متولد 1325 در تهران و فارغ التحصیل دانشکده هنرهای دراماتیک از بخارست است و از فیلم های شاخص او می توان به «گزارش یک قتل»، «پرنده کوچک خوشبختی»، «تمام وسوسه های زمین»، «مسافران» و «از کرخه تا راین» اشاره کرد.
این بازیگر که در جشنواره 32 فیلم فجر بزرگداشتش برگزار شد، نوشت: من باید تشکر کنم از مردمی که در کوچه و خیابان با لبخند پرمهرشان به من نیروی زندگی می بخشند. پس بزرگداشت می تواند زیبا باشد اگر پایان راه نباشد.


هیچ نظری موجود نیست: