۱۳۹۴ مرداد ۲۰, سه‌شنبه

برگزاری اولین فستیوال تارنوازی ایران

چهارمین برنامه از سلسله کنسرت های شب ساز ایرانی با محوریت تکنوازی موسیقی دستگاهی تحت عنوان «تار؛ صد سال پس از میرزا حسینقلی» در فرهنگسرای نیاوران برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، «شب ساز ایرانی» که با هدف ایجاد فرصتی برای شنیدن و اجرای تکنوازی و بداهه پردازی موسیقی ایرانی شکل گرفته است، نخستین بار در نیمه های بهار 1393 با هدف اهمیت دادن به مقوله ی تکنوازی در موسیقی ایرانی برگزار شد. این ایده که قرار بود، در فصول مختلف مخاطبان موسیقی ایرانی را گرد هم آورد، این بار با گذشت 100 سال از درگذشت میرزا حسینقلی (نوازنده ی بنام تار) شکل دیگری به خود گرفته و قرار است تا در 3 شب (11، 12 و 13 شهریورماه) 12 نوازنده رنگ های مختلف صوتی تار را برای مخاطبان ترسیم کنند.
در این فستیوال، علاوه بر بزرگداشت آقا حسینقلی، تکنوازان می کوشند رنگارنگی را، نه در ساز که در نگاه و پردازش هنری شان به اجرا درآورند و در نهایت بیانی کلی از توان هنری تار در زمانه ی خودش داشته باشند.
هنرمندانی که در این برنامه حضور خواهند داشت به ترتیب حروف الفبا محمد آدینه محمدی، هادی آذرپیرا، سیاوش ایمانی، پویان بیگلر، حمید خبازی، قاسم رحیم زاده، امیر شریفی، محمد صفاریه، علی اصغر عربشاهی، آرش غفاری، عیسی غفاری، بهاره فیاضی، جعفر قاضی عسگر، علی کاظمی و گهرناز مسائلی هستند.
علاقه مندان برای تهیه ی بلیت می توانند به سایت «ایران کنسرت» مراجعه کنند.

هیچ نظری موجود نیست: