۱۳۹۴ شهریور ۲, دوشنبه

نخستین حضور جمشید مشایخی در یک کلیپ موسیقی

کلیپ موسیقی «عجب مست نگاهی» نخستین حضور جمشید مشایخی در یک نماهنگ موسیقی است.
این ترانه به خوانندگی محمد رضا آقایی، کارگردانی امیر حسین محمدخانی و تهیه کنندگی پژمان بلورچی اواخر مرداد ماه در شبکه سینمای خانگی منتشر می شود.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی، جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در ارتباط با چگونگی حضورش در این نماهنگ گفت: من به پیشنهاد پژمان بلورچی، بعد از شنیدن اثر «عجب مست نگاهی» بسیار راغب شدم تا در این کلیپ در نقش عارف تجربه جدیدی داشته باشم. در این موسیقی چندین نکته برای من بسیار جالب بود شعر عارفانه ای که در این کار خوانده شده است توسط یک زن سروده شده و این برای من بسیار جالب بود. مشایخی ضمن ابراز خرسندی از همکاری با امیرحسین محمد خانی کارگردان جوان این نماهنگ گفت: در مدت زمان فیلم برداری هیچ گاه از وی در خصوص علت چگونگی حرکت ها و بازی ها سوالی نپرسیدم چرا که کارگردان این کلیپ با وجود سن کم تجربه بسیار خوبی در زمینه  سینما و تصویر داشت.

جمشید مشایخی

امیرحسین محمدخانی کارگردان این کلیپ موسیقی که تاکنون فیلم های کوتاه، مستند و بلندی به نام های  گلومی، پک عمیق، میک آپ و کافه تعطیله را کارگردانی و تهیه کرده نیز در خصوص روایت داستانی این اثر گفت: موسیقی کلیپ «عجب مست نگاهی» ترانه ای عاشقانه دارد که توسط هانا هنجنی سروده شده و عشقی زمینی را به تصویر می کشد. برای روایت داستان این کلیپ ترجیح دادیم که هم از عشق زمینی و هم از عشق الهی استفاده کنیم. عشق زمینی در این کلیپ به صورت خواب به تصویر کشیده شده و عشق حقیقی در بیداری نشان داده می شود. در واقع داستان دوتکه دارد بخشی از آن در خواب و بخشی درگیر در واقعیت روی می دهد. از این رو به خاطر روحیات و پیشینه استاد مشایخی ایشان برای ایفای نقش در این کلیپ انتخاب شدند.
وی با اشاره به اینکه تصاویر این نماهنگ مفهومی است افزود: سرمستی و سرگشتگی توامان با هم در این کلیپ به تصویر کشیده شده است سرمست از اینکه خوابی دیده است و این خواب او را راهنمایی می کند به سوی حقیقت و کمال و سرگشته از این نظر که نمی داند این خواب چه چیزی را می خواهد به او القا کند. تمام تلاشم در ساخت این کلیپ این بوده است که نزدیک شدن به حقیقت، عشق و کمال با شادی و سرمستی همراه شود.
محمدخانی که معتقد است کلیپ های خوب در تاریخ موسیقی ایرانی بسیار کم و انگشت شمارند اظهار داشت: متاسفانه بنا به دلایلی همچون عدم بازگشت سرمایه کسی حاضر نمی شود تا کلیپ های با کیفتی تولید کند. امیدوارم شرایط تغییر کند و در آینده شاهد ساخت کلیپ های خوب و تاثیرگذاری در کشور باشیم.
گفتنی است، کلیپ موسیقی «عجب مست نگاهی» هفته اول شهریور ماه به همراه  فیلم سینمایی «از تهران تا بهشت» به کارگردانی ابوالفضل صفاری در سراسر کشور منتشر می شود.

هیچ نظری موجود نیست: