۱۳۹۴ خرداد ۲۲, جمعه

ارکستر ملی ایران پس از سال ها «ای ایران» نواخت

رهبری ارکستر موسیقی ملی ایران پس از چند سال حاشیه و تعطیلی دوباره به دست اهلش رسید و فرهاد فخرالدینی چوب رهبری این ارکستر را به حرکت درآورد.

به گزارش ایسنا، تالار وحدت شامگاه 20 خردادماه میزبان آیین افتتاح ارکستر موسیقی ملی ایران بود که پس از سه سال تعطیلی فعالیت هایش را از سر خواهد گرفت.
این ارکستر در آخرین روزهای فعالیت اش نیز رهبران متفاوتی را چون «بردیا کیارس» و «آرش گوران» به خود دید، اما در دور جدید فعالیت این ارکستر فرهاد فخرالدینی که خودش بنیان گذار ارکستر ملی ایران بود، دوباره به روی صحنه بازگشت.
با حضور فرهاد فخرالدینی بر روی صحنه تشویق ها بالا گرفت و چوب رهبری او برای اجرای «فانتزی شرقی» به حرکت درآمد که با ارکستراسیون علی اکبر قربانی همراه بود. اجرای این قطعه مقدمه ای برای حضور سالار عقیلی بر روی صحنه بود تا قطعه «بهار دلکش» را با کلامی از ملک الشعرای بهار اجرا کند.
قطعه «گیسو» اثر زنده یاد فریدون حافظی و «ساحل» از دیگر قطعاتی بودند که توسط این خواننده اجرا شدند.
بخش دیگری از این اجرا به اجرای کیوان ساکت مربوط می شد که قرار بود به عنوان سولیست تار ارکستر یک کنسرتو را که اثر فرهاد فخرالدینی است اجرا کند. اجرای این قطعه بی کلام نیز با استقبال مخاطبان همراه شد.
محمد معتمدی نیز که دیگر خواننده اولین اجرای ارکستر ملی بود روی صحنه قرار گرفت و در اجرای قطعاتی چون «شیدا»، «شکایت دل» و... با ارکستر همراه شد.
در نهایت و در بخش پایانی این کنسرت سالار عقیلی و محمد معتمدی با یکدیگر همراه شدند و قطعه «ای وطن» را اجرا کردند. «ای وطن» قطعه پایانی کنسرت بود اما با تشویق های پیاپی مخاطبان ارکستر قطعه «ای ایران» یادگار زنده یاد روح الله خالقی را به عنوان قطعه بیز اجرا کرد که با هم صدایی حاضران همراه بود.
این مراسم در حالی صورت گرفت که همراهان علی مرادخانی برخورد بسیار بدی با عکاسان داشتند و حتی یکی از همراهان او با عکاسان رسانه ها برخورد فیزیکی کرد. به همین دلیل تعدادی از عکاسان از جمله عکاس خبرگزاری ایسنا سالن کنسرت را ترک کردند.

هیچ نظری موجود نیست: