۱۳۹۴ اردیبهشت ۱۵, سه‌شنبه

مستند - پرتره «داوود رشیدی» آماده نمایش شد

فیلم مستند پرتره داوود رشیدی به نام «دایره داوود» آماده نمایش شد.

به گزارش هنرآنلاین، اردشیر شلیله درباره چگونگی ساخت مستند «دایره داوود» گفت: از سال های گذشته علاقه داشتم از زندگی آقای داوود رشیدی به عنوان بازیگر تاثیر گذار سینما و تئاتر ایران مستند بسازم. سال ۹۲ این موضوع را با خودشان مطرح کردم و تحقیق و پژوهش اولیه کار هم از همان سال آغاز شد.
وی ادامه داد: مراحل تحقیق این مستند به گفتگو با اساتید، بازیگران و هنرمندان عرصه تئاتر و سینما ختم نشد و تحقیقات کتابخانه ای و بررسی کارنامه کاری آقای رشیدی نیز بخشی از روند پژوهش بود. همچنین در این فیلم مستند هنرمندانی چون کیومرث پوراحمد، محمدعلی سجادی، هوشنگ گلمکانی، پرویز نوری، مهدی هاشمی، فاطمه معتمدآریا، سیروس ابراهیم زاده، رضا بابک، شهلا حائری، احترام برومند و لیلی رشیدی درباره داوود رشیدی صحبت می کنند.
شلیله با تاکید بر اینکه ساختار این فیلم مستند کمی با دیگر مستندهای پرتره متفاوت است، عنوان کرد: با توجه به شرایط جسمی آقای رشیدی، در ساختار کار تغییراتی ایجاد شد. البته ایشان سال ۹۲ با ساخت این مستند موافقت کرده و از آن استقبال کرده بود، اما با توجه به شرایط جسمانی و بیماری آقای رشیدی، خانم برومند همسر ایشان حساسیت هایی داشتند که در برخی مواقع بازدارنده کار بود و این نگرانی ها هم کاملاً طبیعی بود.
این فیلمساز در پایان گفت: به جزء چند فیلم گزارش محور که به مناسبت تجلیل از آقای رشیدی در مراسم مختلف به نمایش درآمده است، تاکنون فیلم مستندی از آقای رشیدی ساخته نشده است.

هیچ نظری موجود نیست: