۱۳۹۳ آذر ۱۵, شنبه

هنگامه اخوان به یاد لطفی آواز می خواند

بانو هنگامه اخوان به یاد استاد محمدرضا لطفی می خواند. هنگامه اخوان خواننده نام آشنای موسیقی ایرانی گفت: ۴ دی ماه و از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در تالار وحدت با گروه بهار به روی صحنه خواهم رفت.

به گزارش موسیقی ما، این هنرمند پرآوازه فومنی با اشاره به رپرتواری که در این کنسرت ویژه بانوان به مرحله اجرا خواهد رسید گفت: برنامه ما شامل دو بخش است و به اجرای قطعاتی در ماهور و اصفهان اختصاص دارد. در بخش اول آواز در ماهور، تصنیف مرغ سحر و دو تصنیف قدیمی که البته برای اولین بار با صدای من شنیده می شوند را اجرا خواهم کرد.


هنگامه اخوان

او که بسیاری از تصنیف های ماندگار قمرالملوک وزیری و بانو روح انگیز را بازخوانی کرده درباره بخش دوم کنسرت ۴ دی ماه گفت: تصنیف هایی که توسط امیر جاهد ساخته شده، ضربی، آواز اصفهان و تصنیف موسم گل از جمله قطعاتی هستند که در بخش دوم اجرا خواهند شد. به یاد استاد فقید «محمدرضا لطفی» در تالار وحدت برگزار می گردد.
اخوان با اشاره به این کنسرت یادواره ای برای استاد مرحوم محمدرضا لطفی خواهد بود درباره نوازندگانی که در این اجرا او را همراهی خواهدن کرد گفت: آزاده امیری (تار)، شیمابلوکی فر (کمانچه)، نسیم اربابی (کمانچه)، نازنین پدرثانی (تنبک) و مرجان راوندی (عود) در این کنسرت با من خواهند بود. این جوان ها از سال ۸۹ در حال همکاری با من هستند.
او که در کارنامه کاری اش سابقه همکاری با زنده یاد مشکاتیان و زنده یاد لطفی (به ترتیب در گروه عارف و شیدا) را دارد سخنانش را اینگونه به پایان برد: می خواهم از همین فرصت استفاده کنم و بگویم تمامی دست اندرکاران بنیاد رودکی و به ویژه آقای دکتر جمالی تمام تلاششان را انجام دادند تا این کنسرت برگزار شود. آن ها در دو برنامه ای که پیش از این در تالار وحدت برگزار کرده بودم هم به من کمک کردند. به علاوه آقای ارجمند مسئول دفتر موسیقی هم برای برگزاری این کنسرت از هیچ کوششی دریغ نکرد.

هیچ نظری موجود نیست: