۱۳۹۳ شهریور ۲۲, شنبه

«سوگ شهلا» در سمفونی جهان پهلوان تختی

«لوریس چکناواریان» از احتمال آماده شدن سمفونی تختی برای دی ماه، همزمان با سالروز مرگ جهان پهلوان خبر داد.

به گزارش ایسنا، این موزیسین و رهبر ارکستر که در برنامه «دستان» در تلویزیون حضور پیدا کرده بود، در بخشی از سخنانش با اعلام این خبر در عین حال گفت: می خواستم این کار را برای پنجم شهریور، مصادف با سالروز تولد جهان پهلوان آماده کنم که متاسفانه میسر نشد.
سازنده سمفونی کوروش کبیر همچنین با اشاره به علاقه وافرش به شخصیت انسانی مرحوم تختی از برخی مشکلات و نبود حمایت ها گفت، اما در عین حال تاکید کرد سعی خواهد کرد این سمفونی را تا دی ماه آماده کند.
وی در بخش دیگر سخنانش با بیان اینکه بخشی را با عنوان «سوگ شهلا» برای قسمت انتهایی سمفونی تختی آمده کرده است، درباره این بخش گفت: کمی قبل از فوت خانم شهلا توکلی - همسر جهان پهلوان تختی - به دیدار ایشان رفته بودم، ایشان در حرف هایشان گفتند اگر باز هم 20 ساله می شدند با تختی ازدواج می کردند. خانم بسیار باشخصیتی بودند. بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم، چنانکه بخشی را هم با نام ایشان در پایان سمفونی که با مرگ تختی به پایان می رسد اضافه کردم.
بعد به فکرم رسید ایشان قرار است خودش بیاید و سمفونی را ببیند، آن وقت نمی گوید چرا در حالیکه زنده هستم این عنوان (سوگ شهلا) را برای این بخش انتخاب کردید؟ بنابراین تصمیم گرفتم آن را در بیاورم؛ اما چند روز بعد خبر رسید که ایشان فوت کرده اند؛ بنابراین این بخش را دوباره گنجاندم.


هیچ نظری موجود نیست: