۱۳۹۲ بهمن ۲۳, چهارشنبه

فرهاد فخرالدینی به صحنه اجرا بازمی گردد

فرهاد فخرالدینی، رهبر سابق ارکستر موسیقی ملی ایران بار دیگر چوب رهبری اش را به حرکت در می آورد.
به گزارش ایسنا، فرهاد فخرالدینی درحالی قرار است اسفندماه امسال ارکستر «مهرنوازان» را رهبری کند که آخرین بار در سال 90 این ارکستر را که تعداد اجرای محدودی هم داشت، هدایت کرده بود.
این کنسرت با خوانندگی سالار عقیلی همراه است و روزهای 13 و 15 اسفند در سالن همایش های برج میلاد برگزار خواهد شد. ارکستر «مهرنوازان» که سال 90 اعلام موجودیت کرد، متشکل از هنرمندان ارکستر موسیقی ملی سابق است که به پیشنهاد سالار عقیلی تشکیل شد.
فرهاد فخرالدینی هنرمندی است که در سال ۱۳۷۷ ارکستر موسیقی ملی ایران را بنیان گذاشت و اولین برنامه این ارکستر به اجرای چند اثر از علی تجویدی با آواز محمدرضا شجریان اختصاص یافت. اما این در حالی بود که در تیرماه سال ۱۳۸۸ از این سمت استعفا داد.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

فخرالدینی را این چند سال خیلی اذیت کردند و از ق نباید گذاشت که او جزو معدود آهنگسازان و معلمان صاحب سبک در کار آموزش و شیوه بیانی است.ولی او هم در این سالهخا در حق بسیاری از جمله استادش حسین دهلوی جفا روا داشت و ارکستر ملی را که در ابتدا به دهلوی سپرده شده بود با باند بازی از آن خودش کرد و فراموش نشود که بخش اصلی قطعه سریال سربداران برگرفته از قسمتی از اپرای خسرو و شیرین دهلوی است