۱۳۹۲ اسفند ۸, پنجشنبه

میلاد کیایی آثار قدیمی خود را با چهره های جدید رونمایی می کند

موسیقی ما: میلاد کیایی از تنظیم آهنگ های قدیمی خود و انتشار آن ها در سال آینده خبر داد.

میلاد کیایی؛ نوازنده چیره دست سنتور و آهنگساز؛ از بازسازی و تنظیم قطعات قدیمی خود خبر داد و گفت: از۵ ماه گذشته کار بازسازی و تنظیم قطعات قدیمی از ساخته های خودم را آغاز کرده ام و آن طور که پیش بینی می شود تا سال آینده آماده انتشار خواهند شد.
این نوازنده قدیمی سنتور در ادامه گفت: مجموعه این قطعات، ساخته های من در سنین ۱۷-۱۸ سالگی است که برای برنامه «بزم آینه» و برای تلویزیون ملی ساخته شده بود و از آنجایی که آن سال ها امکان ضبط این برنامه ها را نداشتیم، به صورت زنده از تلویزیون پخش می شد. سابق بر این در تلویزیون یک کانال بیشتر نبود و این برنامه از   همان یک کانال پخش می شد که با استقبال خوبی مواجه می شد و بسیار پر مخاطب و پر بیننده بود.
وی ادامه داد: این قطعات همگی به صورت ارکسترال بودند و نوازنده هایی همچون مجتبی میرزاده، علیرضا طاووسی، استاد رضا بهنام (تنبک که از شاگردان ویژه استاد حسین تهرانی بوده اند)، و فخرالدین حکیمی (تار) که اتفاقا پنجه ای شیرین دارند و خوشبختانه در قید حیات هستند. من نیز آهنگسازی این برنامه را به عهده داشتم اما خواننده ثابتی برای آن در نظر نداشتیم و هر بار از یک خواننده دعوت به همکاری می کردیم.
کیایی همچنین تاکید کرد: زمانی که آهنگ های آن برنامه را می ساختم، شعرهای آن ها را ایرج جنتی عطایی می سرود و بعد ها ترانه سرای خوب و معروفی شد. جنتی عطایی اولین ترانه هایش را برای آهنگ های من سرود که توسط خواننده هایی مثل مرتضی جوهری، رشید مستقیم، تورج کیارس و محمد علی صفاریان (از شاگردان زنده یاد اسماعیل مهرتاش) اجرا می شدند. این قطعات اگر چه ضبط نشدند اما در خاطرم مانده بودند تا اینکه نت های آن ها را نیز یافتم و امروزه به توجه به تجربیاتی که طی این سال ها کسب کرده ام، آن ها را بازسازی و باز تنظیم می کنم و در استودیو مشغول ضبط آن ها برای انتشار در قالب یک آلبوم هستم.
وی تاکید کرد: قطعات این آلبوم همگی بوی عشق دارند و شبیه به موسیقی گل های سابق است. خواننده آن ها نیز یک نفر نیست و از چندین خواننده جوان که اتفاقا معروف هم نباشند قرار است در ضبط این آثار و اجرایشان استفاده کنیم تا کنون یکی از این خواننده ها به نام گلبانگ انتخاب شده است و هم اکنون در حال رصد کردن دوستان جوان برای انتخاب های بعدی هستم. اصراری برای معروف بودن آن ها ندارم و هر خواننده جوانی که دارای صدای خوب باشد حتما جزو گرینه های انتخابی خواهد بود.

هیچ نظری موجود نیست: