۱۳۹۲ خرداد ۱۸, شنبه

کتاب شهره آغداشلو، بحث انگیزترین کتاب روز آمریکا

اینروزها رسانه های معتبر امریکایی، از کتاب بحث انگیز شهره آغداشلو ستاره سرشناس ایرانی در صحنه های بین المللی سینما و تلویزیون می گویندو از کتاب «کوچه عشق و یاس زرد».

به گزارش جوانان، کتابی که در واقع خاطرات شهره آغداشلو از کودکی تا امروز، از عشق به مدل بودن تا کاندیدای اسکار و برنده جوایز بزرگ چون امی و انجمن بازیگران و دهها جایزه دیگر جهانی.
در طی دو هفته اخیر شاهد بودیم که رسانه هایی چون لس آنجلس تایمز، فاکس نیوز با شهره آغداشلو به مصاحبه نشستند، او را به عنوان یک چهره معتبر و محبوب و قابل احترام سینما و تلویزیون معرفی نمودند و از کتاب پر نکته و سرفراز و شخصیت اش نوشتند و گفتند.
شهره در این کتاب از 29 فوریه 2004، شب اسکار آغاز کرده، شبی که بخ عنوان کاندیدای جایزه بهترین بازیگر زن در پرشورترین شب زندگی خود بسر می برد و با ستارگانی چون نیکول کیدمن و رنی زلوگر رقابت داشت.
شبی که شهره به خاطر ایفای نقش نادی بهرانی همسر سرهنگ ایرانی (بن کینگزلی) مورد توجه منتقدین و رسانه ها بود و یک شبه ره صد ساله رفته بود. در بخش های دیگر کتاب، شهره در تونل زمان، به کودکی های خود می رود، از پدر و مادر تحصیل کرده و خانواده اصیل خود، از سال های ملی شدن نفت، دکتر مصدق، زاهدی و از جهان پهلوان تختی می نویسد، بعد به دوران نوجوانی خود دوران توئیگی، مجلات مد بوردا، سپس عشق به مدل شدن، سپس عشق و ازدواج با آیدین آغداشلو سفر می کند.


شهره آغداشلو

بخش کوچ «شهره» در کتاب خواندنی است، به یک فیلم سینمایی پرهیجان شباهت دارد، شهره در بازگویی این حوادث با توانایی بسیار عمل کرده، همه صحنه ها را جلوی چشم خواننده زنده کرده است. همین توانایی و شیرینی قلم، در بخش های دیگر کتاب نیز ادامه می یابد و به جرات کمتر کسی می تواند کتاب را آغاز کند و تا پایان زمین بگذارد و در همین رابطه، لس آنجلس تایمز با شهره درباره فعالیت های سینمایی و تلویزیونی اش نیز گفتگو کرده است او را به عنوان فاتح دروازه های اسکار و جشنواره های جهانی به روی بازیگران شرقی معرفی کرد و از نقش های درخشان او در «خانه ای از شن و مه»  از Sisterhood of  Traveling Pants، ازX- Men The Exorcism و از سریال 24 و Gray's Anatomy نوشت.

هیچ نظری موجود نیست: