۱۳۹۴ آذر ۳۰, دوشنبه

در سالروز تولد بهرام بیضایی: «شب هزار و یکم» در تئاترشهر روخوانی می‌شود

نمایشنامه‌ «شب هزار و یکم»  به کارگردانی هادی سروری، به مناسبت تولد بهرام بیضایی، نمایشنامه‌نویس و کارگردان معاصر، جمعه 4 دی‌ماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاترشهر روخوانی می‌شود.
هادی سروری در گفت‌وگو با خبرنگار سایت ایران تئاتر گفت: امسال قرار است به مناسبت تولد بهرام بیضایی بخش نخست نمایشنامه «شب هزار و یکم» را  نمایشنامه‌خوانی کنیم. این نهمین نمایشنامه‌خوانی از نمایشنامه‌های بهرام بیضایی توسط گروه ماست.
هادی سروری با اشاره به این‌که احتمالا پیامی از سوی بهرام بیضایی در برنامه پخش می‌شود، گفت: ما دوست داشتیم نمایشنامه‌های ایشان را اجرا کنیم اما تا حالا شرایطش فراهم نشده است. از سویی چون نمایشنامه‌های بهرام بیضایی به لحاظ زبانی ویژگی خاصی دارند، در قالب نمایشنامه‌خوانی اگر از طریق صدا شخصیت‌ها را زنده کنیم، می‌تواند بازگوی زبان خاص متن باشد.
هادی سروری گفت: نقش‌خوانی این نمایشنامه را خودم، شیرین صمدی و ملیحه شبانیان برعهده داریم. نمایشنامه‌خوانی این متن 70 دقیقه به طول خواهد انجامید و قرار است از بازیگران اصلی این نقش‌ها در اجرای صحنه‌ای به کارگردانی بهرام بیضایی، برای حضور در نمایشنامه‌خوانی دعوت کنیم.
این برنامه، 4 دی‌ماه ساعت 6 عصر در تالار مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار خواهد شد. پیش از این هادی سروری 8 نمایشنامه از بهرام بیضایی از جمله افرا، سهراب‌کشی، مجلس ضربت زدن و... را نمایشنامه‌خوانی کرده است.

هیچ نظری موجود نیست: