۱۳۹۳ بهمن ۲۵, شنبه

بداهه نوازی پیانیست آلمانی بر روی قطعه «ای ایران»

یویا وندت، پیانیست آلمانی در اجرایش در جشنواره موسیقی فجر، با بداهه نوازی بر روی قطعه «ای ایران» مخاطبان را غافلگیر کرد.

به گزارش ایسنا، یویا وندت در حالی شامگاه 24 بهمن ماه در تالار وحدت به روی صحنه رفت که با بداهه نوازی بر روی قطعه ی «ای ایران» مخاطبان را به وجد آورد.
او در توضیح این قطعه گفت: قطعه ای که اجرا می کنم از ساخته های خودم است، اما دوست دارم به آن فضایی ایرانی ببخشم که به نوعی نشان دهندی دوستی است.
این هنرمند پیانیست قطعاتی از ساخته های خودش و دیگر آهنگسازان همچون ویوالدی، هنری  مانچینی، فرانز لیست، ولادیمیر هورویتز، فتس والر، پاول دزموند، آلبنیز و کورساکف را اجرا کرد.
وندت پس از اجرایش در سخنانی گفت:  از آنجا که من شنیده بودم در جشنواره ی موسیقی فجر آهنگسازانی از کشورهای مختلف و از سبک های گوناگون حضور دارند، من هم بر همین اساس برنامه ی متنوعی انتخاب کردم که در آن موسیقی کلاسیک، موسیقی جاز، موسیقی راک و تاثیراتی از موسیقی پاپ در آن وجود دارد.
این پیانسیت آلمانی با اشاره به برنامه های فشرده این روزهایش عنوان کرد: من پیش از اینکه به ایران بیایم، در چین بودم و در یکی از برنامه های مهم موسیقی چین اجرا داشتم. قبل از آن هم در برلین اجراهایی داشتم و قرار است، دو هفته ی دیگر نیز کنسرتی را در کیپ تاون آفریقای جنوبی به روی صحنه ببرم.
وی همچنین درباره ی آشنایی اش با موسیقی ایرانی گفت: من در آلمان دوستان زیادی دارم که ایرانی هستند و برخی از آنها نیز در زمینه ی موسیقی فعالیت می کنند. به همین دلیل با واسطه ی دوستان ایرانی ام موسیقی ایران را می شناسم و معتقدم که موسیقی شما موسیقی زیبایی است. از میان موزیسین های ایرانی نیز شهرداد روحانی را که با یانی همکاری کرده بود، می شناسم.
یویا وندت با اشاره به بخش هایی از اجرایش گفت: من برای بخش بیز این کنسرت اجرای قطعه ی «ای ایران» را در نظر گرفتم که با موسیقی غربی آن را تلفیق کرده  و سعی کردم در این بخش از بداهه نوازی بهره بگیرم.
یویا وندت نوازنده ی پیانو، اهل هامبورگ آلمان است که در آمستردام و نیویورک به تحصیل در رشته ی جاز پرداخت و کنسرت هایی با ستاره های بین المللی برگزار کرد.

هیچ نظری موجود نیست: